۰
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵
با هدف حفظ و حراست از سرمایه های ملی دام؛

بیش از3میلیون راس دام در سیستان وبلوچستان مایه کوبی شد

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از سه میلیون راس دام سبک و سنگین علیه بیماری های مختلف دامی مایه کوبی شدند.
بیش از3میلیون راس دام در سیستان وبلوچستان مایه کوبی شد
به گزارش پایگاه خبری سفیرشرق به نقل از عصرهامون مهدی حسینی بیان کرد: با هدف حفظ و حراست از سرمایه های ملی دام، از ابتدای سال تاکنون، سه میلیون و 652هزار و 786راس دام سبک و سنگین علیه بیماری های مختلف دامی مایه کوبی شدند.

وی ادامه داد: در راستای جلوگیری از بیماری های دامی میزان 318 هزار و 672 مترمربع و 146 هزار و359 راس-نفر دام سبک و سنگین سمپاشی شده است.

مدیر کل دامپزشکی استان بیان کرد: در این مدت برای جلوگیری از بیماری هاری، هشت هزار و 152 راس- نفر- قلاده دام سبک و سنگین نیز مایه کوبی شدند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بروسلوز یکی از بیماری‌های مهم مشترک بین انسان و دام می‌باشد که از هر دو جنبه اقتصادی و بهداشت عمومی مورد توجه ویژه قراردارد، گفت: از پنج هزارو 228 راس دام سبک و سنگین خونگیری برای تشخیص بروسلوز طی این مدت انجام شده است.

وی با تاکید بر این مطلب که مایه کوبی دام‌ها بهترین راه کنترل بیماری است، افزود: در راستای مقابله با این بیماری 187 هزار و 14 راس بز و گوسفند و 53 هزارو 14 راس گاو و گوساله واکسن بروسلوز را دریافت کرده اند.

حسینی در ادامه به انجام تست سل بر روی 6 هزارو 188 راس دام سبک و سنگین خبر داد و گفت: مردم برای حفظ سلامت غذایی خود فرآورده دامی مورد نیاز را از مراکز مجاز و مورد تایید دامپزشکی تهیه و در فعالیت ها و نظارت های بهداشتی با کارشناسان این اداره همکاری کنند.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 430401
بیعت با فرمانده شهیدسرلشگر پاسدار حاج قاسم میرحسینی برگزار شد
قالیباف در اولین توییت بعد از انتخاب به عنوان رئیس مجلس چه نوشت؟