۰
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۴

خلاصه خطبه های نماز جمعه شهرستان زهک به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین خدری.

خلاصه خطبه های نماز جمعه شهرستان زهک به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین خدری.

به گزارش پایگاه خبری سفیر شرق؛ امام جمعه زهک ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز زن گفت:
امروز ما باید مدیون مادرانی باشیم که فرزندانی تربیت کردندکه ما آرامش و آسایش خودمان را امروز مدیون خون آنها هستیم ؛
لذا از خداوند متعال برای مادرانی که در قید حیات هستند آرزوی سلامتی و تندرستی و برای مادرانی که در قید حیات نیستند رحمت و رضوان را خواستاریم .
وی در ارتباط بیانیه و گام دومی که مقام معظم رهبری فرمودند افزود:

عمق مطالبی که حضرت آقا فرمودند قطعاً برابری می‌کند با سالها تدریس در دانشگاه لذا این می‌طلبد که همه مدیران بارها و بارها این بیانیه را مطالعه و به آن عمل کنند ؛
یکی از مسائل مهمی که حضرت آقا فرمودند در ارتباط با بحث اقتصاد بود که فرمودند:
آدرس های غلط خارجی عوامل تهدید اصلی اقتصاد کشور است لذا باید مراقب باشیم ۲۰% از فرمایشات حضرت آقا در بیانیه اختصاص به پیشرفتهای نظام مقدس اسلامی در این مدت داشت این قطعاً نشانگر آن است که نباید پیشرفت هایی که به برکت نظام اسلامی داشتیم را فراموش کنیم باید به آن توجه و به همگان بیان کنیم؛ یکی از پیشرفت هایی که می‌توان به آن توجه داشت که در چند روز قبل توسط آقای رئیس‌جمهور افتتاح شد پالایشگاه خلیج فارس بود. وقتی قراردادهایی با توتال و امثال آنها بسته می‌شود اما آنها عمل نمی‌کنند. نتیجه آن شد که فرزندان این نظام مقدس با تکیه به ظرفیت‌های داخلی و اعتماد به جوان ها توسط قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران ساخته و افتتاح شود.
وی گفت:حضرت آقا در بحث اقتصاد مطالبی را بیان فرمودند:
۱_ اقتصاد قوی مانعی در مقابل سلطه و نفوذ پذیری دشمن خواهد بود.
۲_ اقتصاد در جامعه اسلامی هدف نیست بلکه وسیله ای است برای رسیدن به هدف آن هم با توجه به ظرفیت‌های داخلی و اعتماد به جوانان ۳_چهار عامل در نظام اسلامی عامل عدم موفقیت در بحث اقتصاد است که دو عامل بیرونی و دو عامل آن درونی است ؛حضرت آقا دو عامل بیرونی را تحریم و وسوسه های دشمن دانستند و دو عامل درونی که مهمتر از عوامل بیرونی است را عیوب ساختاری و ضعف مدیریتی دانستند ؛وقتی آقای روحانی در صحبت های اخیرشان دلیل قاچاق شدن را ارزانی می دانند. این نشانه عدم آگاه بودن و ضعف
مدیریتی است در جواب باید گفت: آقای رئیس‌جمهور دلیل قاچاق ارزانی نیست بلکه عدم اعتبار پول این کشور است که هم صادرات و هم واردات به ضرر ماست و به ما ضرر می زند؛ عیوب ساختاری این است وقتی وزیر اقتصاد تغییر کرد چه اتفاقی افتاد ؟!
آیا تغییری در اقتصاد ما صورت گرفت؟!
آیا مشکلات اقتصادی حل شد؟!
امروز ما اگر می‌بینیم که برخورد با مفسدین اقتصادی صورت نمی گیرد از دو صورت خارج نیست یا اینکه آقایان با مفسدین شریک هستند یا به هر طریق ضعف های دیگری وجود دارد؛ چرا وقتی افرادی مانند زالو به جان مردم افتاده اند با آنها برخورد نمی شود؟!
وی افزود: راهکاری که در مقابل مشکلات اقتصادی حضرت آقا فرمودند:
اقتصاد مقاومتی است یعنی اینکه توجه به ظرفیت‌های داخلی و اعتماد به جوان ها لذا باید بیشتر ضمینه اشتغال آنها فراهم شود.

ایشان در رابطه با شهدای پاسدار گفت: متأسفانه ما در مهمان‌نوازی از کسانی که آمدند برای ایجاد امنیت ما در جنوب استان رفوزه شدیم که ناجوان مردانه فرزندان ما در نزدیکی مرکز استان به شهادت رسیدند؛
لذا امروز برای مردم جای سوأل است وقتی مرزهای ما الحمدلله به حول قوه الهی با قدرت و قوت حفظ می شود این افراد از کجا سرچشمه میگیرند؟!
قطعاً دشمنان این نظام مقدس کمر به ناامن کردن کشور بسته اند که نمونه آن سفر بن سلمان خبیث به پاکستان و بستن قرارداد ۲۰میلیارد دلاری با دولت پاکستان است لذا همه ما باید دست به دست هم بدهیم و پاسداری کنیم از مرز و بوم کشور اسلامی خودمان.
کد مطلب: 430130
دستخط رهبر انقلاب بر تابوت شهید
غرفه شهرستان زهک در تهران