۰
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
یادداشت احمد ملاشاهی در آستانه روز خبرنگار

چرا دردهای مشترک نخ تسبیح خبرنگاران نشود

امروز همه ما از مفاسد اقتصادی‌، پیری وخستگی مدیران احتکار، فرصت طلبی ژن های خوب و آقازادها، فرهنگ اشرافی گری، تخریب منابع طبیعی و سبک ناسالم زندگی، متنفریم، چرا این دردهای مشترک نخ تسبیح خبرنگاران استان نشود.
چرا دردهای مشترک نخ تسبیح خبرنگاران نشود
به گزارش سفیر شرق به نقل از ؛ خبرگزاری فارس خبرنگاران، این روزها دردمندترین بخش جامعه‌اند چون پای صحبت خیلی از اهالی درد می‌نشینند،، سنگ صبوری شدند در این جنگ اقتصادی از یک طرف باید روزنه های امید را نشان می دهند و از طرفی باید کم تحرکی و ضعف مدیریتی مسولان را بیان کنند و صد البته مدام مراقب باشند مبادا با یک خبرشان نبض بازار کند یا تند شود به هرحال مدیران سیاسی کم توان، کم نیستند که مشکلات اقتصادی کشور را به گردن خبرنگاران بیندازند.
 امروز، جامعه، امیدواری را از خبرنگاران انتظار دارند و توقع دارند راههای برون رفت را نشان دهند همانگونه که رسانه های دشمن برای فشار روانی بن بست را نشان می دهند. مردم انتظار دارند مراقب مدیرانی که وسط جنگ اقتصادی، اذهان را منحرف می کنند و در پی کار جناحی اند، باشیم مراقب جریان هایی که سرابی دیگر را بجای راهکار اقتصادی به مردم نشان می دهند‌، باشیم.
شرایط اقتصادی موجود می تواند معجزه ای را که منتظرش بودیم در جامعه خبری و سپس در بین عموم جامعه رقم بزند وفاق جامعه خبری همان انتظار مردم از خبرنگاران استان است، خبرنگاران با هرسلیقه می توانند زیر برخی چتر ها باهم جمع شوند، هم قدم و هم قلم شوند. مبارزه با مفاسد اقتصادی، رانت خواری ، کم تحرکی سیستم اداری ، حمایت از محیط زیست ، سبک زندگی و شایسته سالاری محور هایست که می تواند همه ما را زیر یک سقف جمع کند.
این موضوعات باعث می شود خبرنگاران ما از هرطیف و از هر قوم، در یک سنگر قلم بزنند و بجنگند برای پیشرفت استان. اگر این کار بین خبرنگاران ما نهادینه شود، شبیه استانهایی مثل اصفهان ، کرمان، یزد می شویم که هردولتی بباید، پیشرفت استانشان بالاتر از بازی های سیاسی جای دارد. دولت ها می روند اما ما و استانمان می ماند پس برای پیشرفت جای ماندن مان باید هماهنگ بود و این وفاق باید از قلم خبرنگاران ما شروع شود تا به قدم مردم برسد.
اگر خبرنگاران استان در این موضوعات وفاق داشته باشند، و برای این وفاق ساختار و برنامه باچاشنی تواضع داشته باشند، همدلی و همراهی برای پبشرفت بین رنگ های مختلف ایجاد می شود  امروز همه ما از مفاسد اقتصادی‌، پیری وخستگی مدیران  احتکار، فرصت طلبی ژن های خوب و آقازادها، فرهنگ اشرافی گری، تخریب منابع طبیعی و سبک ناسالم زندگی، متنفریم و این ، درد مشترک ماست چرا این دردها نخ تسبیح خبرنگاران استان نشود. آیا زمان آن رسیده تا خداوند را با قلم ها تسبیح بگوییم.
وقت آن شده تا نماز جماعت قلم ها برپا شود، تکبیره الاحرامش را مردم گفتند، چشم امید مردم استان، برای پیروزی در جنگ اقتصادی به وفاق خبرنگاران استان دوخته شده است.
---------------
احمد ملاشاهی
کد مطلب: 429933
دستخط رهبر انقلاب بر تابوت شهید
غرفه شهرستان زهک در تهران