۰
پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۴
رسانه های معاند سوار بر موج جنگ روانی و تبلیغ دروغ؛

ترویج ناامیدی؛ برنامه همیشگی بنگاه های خبرپراکنی غربی/امیدبخشی راه شکست محاصره تبلیغاتی دشمن است

مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان گفت: خبرهای دروغ، تحلیل های مغرضانه، وارونه نشان دادن واقعیت ها، پنهان کردن جلوه های امید بخش، بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن محسنات بزرگ، برنامه همیشگی هزاران رسانه صوتی، تصویری و اینترنتی دشمنان ملت ایران است که باید جوانان پیشگام در شکستن این محاصره تبلیغاتی دشمن باشند.
ترویج ناامیدی؛ برنامه همیشگی بنگاه های خبرپراکنی غربی/امیدبخشی راه شکست محاصره تبلیغاتی دشمن است
به گزارش سفیرشرق به نقل عصرهامون؛ سال هاست جبهه استکبار از رسانه به عنوان یکی از ابزارهای بسیار مهم برای پیشبرد اهداف و خواسته هایش استفاده می کند و با جنگ رسانه ای که راه انداخته و محاصره تبلیغاتی اش قصد دارد، تصویر غلطی از جمهوری اسلامی ایران به دنیا نشان دهد.

در این جنگ رسانه ای، رسانه های انقلابی نقش بسیار مهمی را برای مقابله با دشمن دارند و باید رسالتشان را در این وادی همچون همیشه به خوبی ایفا کنند، چراکه جهنم نمایی از ایران و بهشت سازی از غرب با جدیت در دستور کار رسانه های متعدد ضد انقلاب و بیگانه قرار گرفته است و ایران هراسی را در جهان ترویج می دهند.

هیچ کس منکر مشکلات موجود در کشور نیست، اما دشمنان نه تنها این مشکلات را بسیار بزرگ جلوه می دهند، بلکه با ضعیف نشان دادن نقاط قوت ایران نیز قصد ترویج ناامیدی در جامعه دارند که پیشگامی جوانان در این مسیر و بر اساس آنچه در بیانیه گام دوم انقلاب برایشان ترسیم شده است، می تواند این محاصره تبلیغاتی بیگانگان را با شکست مواجه کند.

راهکارهای غلبه بر محاصره تبلیغاتی رسانه ای دشمن
 
در همین راستا محمود کردستانی، مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان با اشاره به راهکارها و شگردهایی برای غلبه بر محاصره تبلیغاتی رسانه ای دشمن در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: امروز مظلومان جهان به این انقلاب، نظام و رهبری خیلی دلبسته و وابسته هستند، راه طی شده فقط قطعه ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان های بلند نظام جمهوری اسلامی است.
 
وی ادامه داد: قرار نیست با موج آفرینی های دشمن و بالا و پایین شدن دلار یا به دلیل تهدیدات توخالی دشمنان عقب نشینی کنیم، چراکه با یک قدم که برداشتیم این همه شکوه و عظمت به وقع پیوست.
 
کردستانی اضافه کرد: جوانان عزیز ایران بدانند که همه راه حل ها در داخل کشور است، این راه طی شده با همه اهمیتش فقط یک آغاز بوده، نه بیشتر و هنوز از قله های دانش جهان بسیار عقب هستیم و باید نگاه خوشبینانه به آینده داشته باشیم.
 
برنامه همیشگی هزاران رسانه معاند
 
وی افزود: خبرهای دروغ، تحلیل های مغرضانه، وارونه نشان دادن واقعیت ها، پنهان کردن جلوه های امید بخش، بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن محسنات بزرگ، برنامه همیشگی هزاران رسانه صوتی، تصویری و اینترنتی دشمنان ملت ایران است که جوانان باید پیشگام در شکستن این محاصره تبلیغاتی دشمن باشند.
 
این کارشناس رسانه با بیان این که دنباله های این رسانه ها در داخل کشور نیز قابل مشاهده هستند که با استفاده از آزادی ها در خدمت دشمن حرکت می کنند، اظهار کرد: با توجه به این مهم اول باید فکری برای داخل کنیم، دشمن در مقابل ما دوام نخواهد آورد، آمریکا با آن همه ابهت در مقابل ما تسلیم است، اگر می توانست کاری کند تا الان آرام ننشسته بود.
 
وی با تاکید بر این که یکی از اهداف و توصیه های جدی در بیانیه گام دوم انقلاب محاصره تبلیغاتی دشمن است که باید توسط قشر جوان شکسته شود، گفت: فضای مجازی یک ظرفیت بسیار بزرگ است، همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند آرایش دشمن در این فضا، جنگی است که ملت ایران باید در مقابل آن، آرایش مناسب بگیرد و وحدت خود را حفظ کند، نمی شود.

ایران هراسی؛ هدف دشمن
 
کردستانی تصریح کرد: نمی شود دشمن آرایش نظامی بگیرد و ما در آرامش و در خواب باشیم، بلکه باید آرایشی متناسب با آن داشته باشیم، آن ها در رویکرد رسانه ای شان با انواع و اقسام شیوه چند اتفاق مهم را می خواهند رقم بزنند و آن این که ایران را جنگ طلب، حامی تروریست، ناقض و ضد حقوق بشر و عامل مداخله در کشورهای دیگر و ناامنی در منطقه نشان دهند.
 
وی افزود: هدف گذاری رسانه ای دشمن بر این محورهاست که برای تحقق آن هزینه و از نیروهای داخلی استفاده می کند، به عنوان نمونه اگر موشکی را برای سرزمین خودمان تست می کنیم، خیلی از کشورها می ترسند، چون آمریکا و غرب می خواهد آن ها را بترساند و دنبال ایران هراسی هستند، ما باید در قبال این حرکت آگاهانه و هدفمند، هوشمندانه گام برداریم.
 
این مقام مسئول اذعان کرد: اگر در زمینه علمی، پزشکی و هسته ای رشد می کنیم، دانشمندان هسته ای ما را ترور می کنند و جایزه اش را از همین کشورهای همسایه می گیرند، پس معرفی چهره واقعی ایران باید یکی از راهکارها باشد، برای انرژي هسته ای کارکردی تعریف شده و باید ببینیم فقه و اجتهاد ما و فتوای مرجع عالی قدر نظام در این باره چیست، بر این اساس اقدام و کار رسانه ای را شروع کنیم.
 
به گفته وی، برای دفاع از منطقه نه خودمان، با نگاه مستشاری وارد سوریه و عراق شدیم، این که چه کردیم باید از این کشورها پرسید، اگر در مسیر مقابله جدی با تروریست و معرفی واقعی ایران و اهدافمان در منطقه کوتاهی می کردیم بسیاری از واقعیت ها وارونه انعکاس می یافت و کشور را تروریست معرفی می کردند، در حالی که اگر گریزی به گذشته بزنند می بینند که در 250 سال به چه کشوری حمله کردیم و فقه سیاسی و مذهبی ما در خصوص حمله کردن به خاک دیگران چه می گوید.

ایران؛ قربانی ترور
 
کردستانی اضافه کرد: اگر آمار شهدای ترور را بررسی می کنند خواهند دید که ما مدافع تروریسم هستیم یا قربانی ترور، تقدیم بیش از 18 هزار شهید خود واقعیت را نشان می دهد، نکته دیگر معرفی چهره واقعی ایران و خنثی سازی حرکات رسانه ای دشمن است، این رصد را باید داشته باشیم و با خنثی سازی بفهمانیم که ایران خطر نیست بلکه حافظ صلح و امنیت است.
 
وی با بیان این که معرفی واقعی چهره استکباری و تروریستی غرب وحشی به خصوص آمریکا و اسرائیل و در نهایت برداشتن و حذف رژیم صهیونیستی اهداف بعدی ماست، افزود: اسرائیل و آمریکا امروز مامن مخالفان نظام، آدم کش ها و ترویست ها هستند، رژیم صهیونیستی بیش از 300 کلاهک هسته ای دارد، مطمئن باشید از زیر تیغ اسلام قدرتمند خارج نخواهند شد.
 
این کارشناس رسانه گفت: جریان سازی رسانه ای یکی از کارهای ما و نیاز جدی امروز جمهوری اسلامی است، گاهی رسانه های داخلی همسو با جریان خارج از مرزها هستند، باید جریان ساز باشیم و فضای رسانه ای را در اختیار بگیریم و در کل کشور نفوذ جدی داشته باشیم.
 
به گفته وی، بیش از 295 شبکه فارسی زبان معاند نظام هزینه می کنند تا از صفر تا صد ما را رصد کنند و شایعه سازی و خدمات را زیر سوال ببرند، رسانه های مجوز دار زیادی با حجم گسترده ای از تلویزیون و  رادیو برخوداریم که اگر همسو شوند و این جریان سازی را شکل دهیم، یکی از مسیرهای پیروزی شکل خواهد گرفت.

دنیا؛ تشنه حقیقت
 
وی اضافه کرد: امروز دنیا تشنه حقیقت است و رسانه باید پیام حقیقت و حقانیت اسلام ناب محمدی را به گوش جهانیان برساند، پس کار سخت تر و جدی تر می شود.
 
مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان با اشاره به چگونگی جریان سازی رسانه ای، گفت: اگر بخواهیم بر اساس کنش دیگران واکنش نشان دهیم، عقب هستیم و دچار خطای محاسباتی می شویم، وقتی جریان رسانه ای ایجاد شد و اذهان مخاطب را تسخیر و صدا و سیما را بایکوت کردند، برگ برنده دست آن هاست لذا در دچار لغزش جدی خواهیم شد و نمی توانیم آن طور که باید دفاع کنیم.
 
وی افزود: باید بهترین تاکتیک ها و شیوه ها را پیدا کنیم، راهبرد همین باشد که یک جریان کنشی فعال را طراحی کنیم، به کار ببندیم و با هم همسو و هم گام باشیم تا بتوانیم اعتماد دنیا را جلب کنیم، رسانه های ما به خصوص در خارج از کشور این حرکت را به خوبی پیش می برند، اما در قبال لشکر و هجمه های رسانه ای با هزینه های کذایی بسیار ناچیز است.
 
کردستانی تصریح کرد: رسانه های معاند هر طوری که دلشان می خواهد برچسب می زنند، ما به عنوان رسانه دینی و انقلابی نمی خواهیم، با شایعه پراکنی و تخریب غیر اخلاقی کار کنیم، بلکه مبنای اخلاقی و راستگویی آن ها را پیس می بریم نه مانند آن ها که با دروغگویی فعالیت می کنند.

امیدآفرینی؛ رسالت رسانه ها برای خنثی سازی شگردهای دشمن
 

وی تاکید کرد: رسانه باید با امیدآفرینی کار را پیش ببرد و تلاش دشمن را خنثی کند، چراکه دشمن تمام هم و غمش را گذاشته تا ما را ناامید کند، دنبال این نیست که رسانه از دور خارج شود و زمین بخورد، بلکه می خواهد که اصحاب رسانه ما را بی اعتبار کند که جنگیدن و مواجهه با یک رسانه کم اعتبار برایشان دلچسب تر است.
 
این مقام مسئول اذعان کرد: آن ها آنقدر بمباران رسانه ای کردند و با هم همراه هستند که خیلی وقت ها دچار مشکلات محاسباتی می شویم، نیاز است تصمیم گیری جامع و به موقع با همراهی همه رسانه ها داشته باشیم چراکه در جنگ رسانه ای جدی هستیم و جنگ نرم به شکل جدی شکل گرفته است.
 
وی ادامه داد: باید به عنوان سربازان و افسران جنگ نرم با امیدواری این ماجرا را پیش ببریم و اجازه ندهیم که دشمن ما را سرگرم کند و با هجمه های رسانه ای داشته هایمان را فراموش کنیم که گاهی این اتفاق می افتد، رسانه های دشمن به شدت در حال شایعه پراکنی و کار رسانه ای روی تمام جزییات کشور هستند، اگر اعتراض و اعتصاب کوچکی در جایی شکل بگیرد، ساعت ها و روزها روی آن کار می کنند در حالی که دیدیم درباره جریان انتخابات در آمریکا چه گذشت و رسانه های بیگانه چقدر کار کردند.
 
کردستانی خاطرنشان کرد: ملت ایران مردمی هستند که از اسلام ناب و قرآن و رسول اکرم (ص) درس می گیرند و در این مشکلات هیچ وقت عقب نخواهند کشید، دشمن باید آرزوی عقب نشینی را باید به گور ببرد، البته مسائل و مشکلات مردم باید به دقت در رسانه ها بیان شود و بصیرت شناسی و تعمق در ارتباط با دشمن شناسی مورد توجه باشد.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 430564
توزیع ۴۰ بسته معیشتی در آستانه شب یلدا و میلاد حضرت زینب (س) توسط هیئت رزمندگان اسلام زهک
رشد افسار گسیخته شبکه های اجتماعی؛ فضایی که امنیت روانی خانواده ها را به چالش می کشد/ شبکه ملی اطلاعات؛ ناجی جامعه از برهنگی فرهنگی و گسست اجتماعی