۰
چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۸
در سخنرانی 22 بهمن پایتخت وحدت ایران مطرح شد؛

در سخنرانی 22 بهمن پایتخت وحدت ایران مطرح شد؛ رمز پیروزی انقلاب پیروی از مکتب اسلام و رهبری/ترامپ به قبرستان تاریخ پیوست/آمریکایی‌ها ناگزیر به خروج از منطقه هستند

منوچهر متکی، وزیر سابق امور خارجه با بیان اینکه آمریکایی‌ها ناگزیر به خروج از منطقه هستند، گفت: چهار سال پیش ترامپ در مسند و جایگاه ریاست جمهوری آمریکا تمام تلاش‌های خود را برای به زانو درآوردن این ملت به کار برد اما اکنون به قبرستان تاریخ سپرده شده است.
در سخنرانی 22 بهمن پایتخت وحدت ایران مطرح شد؛ رمز پیروزی انقلاب پیروی از مکتب اسلام و رهبری/ترامپ به قبرستان تاریخ پیوست/آمریکایی‌ها ناگزیر به خروج از منطقه هستند
 
به گزارش سفیرشرق به نقل از عصرهامون، منوچهر متکی سخنران مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه زاهدان دقایقی قبل بیان کرد: انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ سه مولفه اسلام، امام و مردم را در کنار هم قرار داد و پیروزی انقلاب را در ۴۲ سال گذشته تضمین کرد.

وی افزود: امروز در زاهدان طی یک ابتکاری نمادین و ارزشی بزرگداشت این انقلاب به سبک و سیاق خاص با رعایت شرایط بهداشتی و کرونایی کشور برگزار و دل های پرشور و عاشق مردم همه به میدان آمد و این جلوه زیبا را در طول کیلومترها از حضور مردم بر موتورها و خودروها و در این جمعیتی که دور هم جمع شدند، به جشن نشستند که باید آفرین گفت.

وزیر سابق امور خارجه ادامه داد: مردم ما ۴۲ سال از فضای سنگین سخت دشمنی‌ها، فتنه‌ها، آتش افروزی ها، دسیسه ها عبور کردند، فتنه‌ها و دسیسه هایی که هر کدام از آنها برای درهم شکستن مقاومت یک ملت کفایت می کند؛ مردم ما فتنه‌های داخلی، جنگ تحمیلی، فشارها و تحریم های سیاسی، اقتصادی، بین المللی، شبیخون های فرهنگی و حوزه های دیگر همه را تجربه و آزمایش کرده‌اند.

وی گفت: ملت در پیروی از تحلیل درست، روشنگری های به موقع و تدبیرهای هوشمندانه امام و مقام معظم رهبری این۴۲ سال انقلاب را به اینجا رساندند، سختی های داخلی و مشکلات را تحمل کردند و در ۲۲ بهمن از دستاوردهای خود گفتند؛ شرایطی که در گذشته از لحاظ اقتصادی، عمرانی و رفاهی عموم مردم به ویژه در این استان و بسیاری از استان‌های کشور شاهد آن بودند و گام های ژرف و عمیق و اساسی در رسیدگی به امور مردم، انقلاب برداشته شد.

متکی اذعان کرد: نگاه کلان در محرومیت‌زدایی و استقرار عدالت شعار مستمر و همیشگی نهضت اسلامی، امام راحل ما و مقام معظم رهبری و مطالبات و مطالبه اساسی مردم در جای جای مختلف ایران است که از مسئولین در زمان های مختلف در دولت‌های گوناگون مطالبه کردند اما از همه آنها به پیروی از امام و رهبر شان حمایت کرده و با صدای آنها علیرغم سختی‌ها و مشکلات در میدان بودند.  

وی تصریح کرد: از همه کسانی که در ۴۲ سال گذشته به این کشور خدمت کرده وگام برداشته‌اند مدیران صدیق و صادقی که با سلامت با پاکدستی از گره‌های فراوان مردم در این کشور گره گشودند، سپاسگزاریم و امروز روز سپاس گذاری است.

وی اضافه کرد: کسانی که در تمامی عرصه ها به شهادت رسیدند به نمایندگی از آنها شهید حاج قاسم سلیمانی که دُردانه بود، از شهید رجایی ها و بهشتی ها و در کل سیل و انبوه مدیران و خدمت گذارانی که شعارشان این بود "ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت"، و کم نیستند کسانی که به این شعارها در کشور با عمق جانشان پایبند هستند، تشکر و قدردانی می کنیم.

آمریکا دوره افول خود را می گذراند

متکی با بیان اینکه ملت ایران مصمم است از امانت امام که استقلال و رسیدن به مرزهای عدالت کشور است، نگهداری و حراست کنند، تاکید کرد: پلشتی ها، رشوه خواری ها و برداشت های حرام خوارانه توسط عده‌ای معدود، هرگز چشم ما را از توجه به انبوه خدماتی که در تمامی عرصه های کشور توسط مدیران خادم صورت گرفته، نمی بندد.

وی درتکمیل مطلب فوق تصریح کرد: انقلاب اسلامی که بسیاری ده‌ها سال است در انتظار افول نورافکن های روشن در داخل و خارج از مرزهای جمهوری اسلامی هستند و این آرزو را به گور برده و دیگران نیز خواهند برد، کسی که چهار سال پیش در مسند و در جایگاه ریاست جمهوری آمریکا تمام تلاش‌های خود را برای به زانو درآوردن این ملت به کار برد به قبرستان تاریخ سپرده شده است.

وزیر سابق امور خارجه عنوان کرد: از ۴۲ سال پیش روز به روز شعاع الهام بخشی انقلاب اسلامی در جای جای جهان بیشتر می‌شود، آنانی که می‌گفتند امروز همه "زلف جهان زیر پر ما و همه چیز تحت اراده ما است"، هر کاری را که می‌خواهند امروز انجام دهند نمی‌توانند و هر کاری که می خواهند جلویش را بگیرند باز نمی توانند و این ذلت آنها را نشان می دهد، این کلام روشن رهبری که آمریکا دوره افول خود را می گذراند یک سخن دقیقِ کارشناسانه مبتنی بر یک تحلیل واقع گرایانه است.

وی اذعان کرد: ترامپ در چهار حوزه سیاست خارجی تلاش کرد کاری کند بلکه به انتخابات دور دوم خود کمک کند؛ کودتا در ونزوئلا، مذاکره با کره شمالی، معامله قرن برای مسئله فلسطین و نهایتاً ایران و شکستن مقاومت ملت ایران؛ مردم ما سختی کشیده اند اما پای اعتقادات خود ایستاده‌اند. اگر آن روز در صدر اسلام بزرگان دین ما برای حفظ دین و حفظ مقام اعتقادی شان آن گونه جانفشانی کردند امروز ملت ایران در تبعیت از آن بزرگان و ائمه دین آن مقاومت را به نمایش گذاشته اند.

آمریکایی‌ها ناگزیر به خروج از منطقه هستند

این مقام مسئول گفت: مقام معظم رهبری و مسئولان از مشکلاتی که مردم در این چند سال با آن مواجه بوده و هستند آگاه هستند، اما مردم در برابر دشمنان خارجی در برابر کسی که می‌خواست دین و مردم و نظام جمهوری اسلامی را تحقیر کند و به شکست بکشاند ، مردانه و زنان ایستادند و امروز صف شکست‌خوردگان و پیروز شدگان مشخص و معین است.

وی بیان کرد: امروز در نظام ناعادلانه بین‌المللی، بیرق داری و پرچم داریِ جمهوری اسلامی ایران در حمایت از یک نظام علاقلانه و منطقی و منطبق برخاست ملت ها خودنمایی می کند، امروز مقاومت اسلامی به عنوان ادامه انقلاب اسلامی در منطقه زمینه خروج چپاولگران که از دهها هزار کیلومتر آن طرف تر به این منطقه آمده اند و موزائیک سیاسی این منطقه را به جهت مواضع خود بعد از جنگ جهانی دوم چیدند یکی پس از دیگری در حال ترک خوردن است و آمریکایی‌ها ناگزیر به خروج از این منطقه هستند.

متکی خاطر نشان کرد: اگر در دوره حضرت امام راحل آمریکایی‌ها تهدید به حمله کردند و امام در کلام الهی خودشان فرمودند "درسی به آنها خواهیم داد که فراموش نکنند"، و جرأت نکردند مستقیماً به جنگ با ایران بیایند، در دوران زعامت سی و اندی ساله مقام معظم رهبری هر بار دشمن صهیونیستی و آمریکایی زمزمه حمله به ایران را در سر پرورانده است کلامِ پرمحتوا و با پشتوانه اعتقادی و نظامی و دفاعی ایران از سوی مقام معظم رهبری که "تل‌آویو را نابود خواهیم کرد"، همیشه آنها را منصرف کرد که بخواهند چشم بعد به ایران داشته باشند.

وی افزود: دشمن امتحان کرد پهپادهای جاسوسی خود را در همین منطقه از افغانستان فرستادند برای اینکه به رخ بکشند که ایران ناتوان از جنگ الکترونیکی است اما پایین کشاندن پهپاد آمریکایی ها در چند سال پیش در همین منطقه شرق کشور پیامی به آمریکایی‌ها داد که رزمندگان و مدافعین این سرزمین با دست یابی به آخرین علوم و تکنولوژی ها برای این انقلاب ایستاده‌اند؛ آنجا سپاه و مسئولین ما خواستند این پیام را بدهند که ما پایین می کشانیم تا ببینیم که در جنگ الکترونیکی برابرتان ایستاده ایم اما وقتی پهپاد فوق پیشرفته آمریکا و آخرین پهپاد پیشرفته آمریکا را در آب‌های خلیج فارس زده و سرنگون کردند پیام روشن شان به دشمن این بود که کسی که قدم عملی برای جمهوری اسلامی ایران بردارد پای او را قطع خواهیم کرد.

دویادآوری مهم "سالگردهای انقلاب" برای مدیران و مسئولان 

وی تصریح کرد: بنده در یک توییتی در آن زمان نوشتنم که "این بار فقط پرنده را زدند"، دفعه دیگر اگر چنین جسارتی کنند پرنده و آشیانه را می زنند؛ این یک هشدار بود به کسانی که این امکان را برای آمریکا در منطقه فراهم می‌کنند که اقدام جنایتکارانه آنها در شهادت شهید سلیمانی و برادران جاهد ابوالمهدی مهندس در عراق خلاف همه مقررات بین المللی بود آمریکایی‌ها این اقدام را انجام دادند و این جنایت را آفریدند و مغرورانه مثل دو مورد قبلی رئیس‌جمهور آن خواست مانور بدهد.

متکی خاطر نشان کرد: این حق قوه قضائیه ما است که پرونده محاکمه ترامپ را به عنوان عامر و دستور دهنده این جنایت تشکیل و پیگیری کند، الان که دیگر ترامپ رئیس جمهور نیست؛ اما پاسخ در عین الاسد آمریکایی ها را آگاه ساخت که ما برای دفاع از ارزش‌هایمان تا کجای کار ایستاده و توانمندی هایمان چه میزان است.

وی تصریح کرد: جرج بوش در دو سال آخر حکومت خود تمام تلاشش را کرد برای اینکه بعد از افغانستان و عراق به ایران حمله کند، روزی که در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی وزرای دفاع، خارجه، اطلاعات و فرماندهان عالی نظامی نشستند امکان همه آمریکا و زمینه عملی تحقق آن را بررسی کردند، گفتند آمریکا به لحاظ زمینه‌های موجود قادر به این کار نیست و نمی‌تواند این کار را بکند، در عین حال یک پیام روشن به آمریکایی‌ها دادند که اگر چنین کاری کنند گوش هایی که از پشت پرده اتفاق خواهد افتاد برای آمریکا باز خواهد کرد و جرج بوش با آرزوی حمله به ایران کاخ سفید را ترک کرد، انشاالله این آرزو را به گور می برند.

وزیر سابق امور خارجه ادامه داد: قدرت الهام‌بخشی انقلاب اسلامی امروز جا افتاده است، عربستان بیش از ۱۰۰ سال است که نفت استخراج می کند بیش از ۱۰۰ سال است که سلاح دارد و هیچ وقت مورد حمله نبوده این کشور ثروتمندِ سلاح دارِ مجهز در طول عمرش یک بار با کشور یمن که سلاح و امکاناتی نداشت وارد جنگ شد و تصور می کرد ظرف دو ماه کار را تمام کنند اما آنچنان ماندند که سردمداران جدید آمریکا می‌گویند ما دیگر از سعودی در جنگ با یمن حمایت نمی‌کنیم ، البته تاریخ یمن تاریخ سرشار از مقاومت و ایستادگی است.

وی گفت: سالگردهای انقلاب اسلامی برای مدیران و مسئولین کشور دو یادآوری دارد؛ اولا یادآوری از داشته ها، دستاوردها و حقانیت ‏انقلاب است و این را باید مرور کرد؛ یادآوری دوم در ۲۲ بهمن ها اینکه مطالبات مردم ما چیست؟ که این محقق نمی شود مگر بدانیم مشکلات مردم چیست، مدیون دانستن مسئولین و تداوم خدمت ‏صادقانه تجدید عهدی است که در هر ۲۲ بهمن مسئولین و قوای سه گانه و بخش‌های مختلف کشور باید با آرمان‌های امام راحل داشته ‏باشند.

مراحل پنج گانه تحقق اهداف انقلاب اسلامی از کلام مقام معظم رهبری

این مقام مسئول افزود: باید دولت اسلامی از پنج مرحله ای که مقام معظم رهبری بیان می‌کنند یعنی انقلاب ‏اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تحول اسلامی گذر کند؛ دولت اسلامی که محتوا، قوانین و مقررات بانکداری، ‏فرهنگ، نظام دانشگاهی و همه موارد آن برگرفته و برآمده از اسلام باشد. ‏

وی گفت: مسافر ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ برای ما یک هدیه بسیار ماندنی و جاودانه آورد که آن استقلال کشور بود؛ استقلال دُر گرانبها بوده اما وابستگی ذلت آور است؛ ما در حوزه سیاسی مستقل شده‌ایم. در برهه ای بزرگترین قدرت این کشور شاه باید به امر سفیر انگلیس و آمریکا تصمیم می گرفت اما، مردم امروز رهبر، نمایندگان مجلس و خبرگان، رئیس جمهور، شوراها و سایر موارد را خودشان انتخاب می‌کنند و این ارزش کمی نیست.
 
الگوی استقلال در عرصه‌های اقتصادی باید محقق شود
 
وی خاطر نشان کرد: الگوی استقلال در عرصه‌های اقتصادی با تحقق منویات رهبری همچون اقتصاد مقاومتی باید محقق شود، دستان توانمند مجریان و مدیران کشور در برآوردن نیازهای مردم باید قوی و قوی تر شود.

وزیر سابق امور خارجه ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان مردمی که در حوزه‌های دینی شاهد یک تحول بودند باید مقایسه کنند و دستاوردهای انقلاب را ببینند؛ گاهی در جلساتی که با برادران اهل سنت در مناسبت های مختلف داریم گفته ام که شما مقایسه کنید حوزه هایی را که به تبیین اسلام و مجموعه کشور به طورعام و در بین اهل سنت به طور خاص؛ در ترکمن صحرا، کردستان و اینجا در ۴۰ سال گذشته به آن توجه شده است و این کم دستاوردی نیست.

متکی در پایان افزود: از خداوند بزرگ مسئلت می کنیم که دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای ما حفظ و گام های پیش رو و افق های روشن آینده را برای ما به دستان توانمند مردم و مسئولین محقق کند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 430558
توزیع ۴۰ بسته معیشتی در آستانه شب یلدا و میلاد حضرت زینب (س) توسط هیئت رزمندگان اسلام زهک
رشد افسار گسیخته شبکه های اجتماعی؛ فضایی که امنیت روانی خانواده ها را به چالش می کشد/ شبکه ملی اطلاعات؛ ناجی جامعه از برهنگی فرهنگی و گسست اجتماعی