۰
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۰
رئیس دانشگاه علوم پرشکی زابل:

آمار مرگ و میر بر اثر کرونا از مرز 200 نفر گذشت/مراسمات عروسی باعث افزایش عزاداری ها شده است

هادی میرزایی گفت: در حال حاضر تعداد ۷۶ نفر در بیمارستان تنفسی سینا بستری هستند و آمار مرگ و میر در کل منطقه سیستان نیز از مرز ۲۰۰ نفر گذشته است.
آمار مرگ و میر بر اثر کرونا از مرز 200 نفر گذشت/مراسمات عروسی باعث افزایش عزاداری ها شده است
هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: بعد از ایام محرم و صفر بسیاری از افراد اقدام به برگزاری مراسمات عروسی کردند که همین امر در کنار افزایش مسافرت ها به سیستان از سایر نقاط کشور و حتی استان باعث افزایش ویروس کرونا در این منطقه شده است.

وی افزود: متاسفانه مردم با برگزاری مراسمات عروسی و به طبع آن مرگ و میر ایجاد شده به دلیل کرونا باعث افزایش مراسمات عزاداری شده اند که این مراسمات را نیز با وجود منع تجمعات بازهم برگزار می کنند.

میرزایی با بیان اینکه کل منطقه سیستان در وضعیت قرمز قرار دارد گفت: در دو ماه گذشته مردم استفاده خوبی از ماسک داشتند اما اکنون آمار استفاده از ماسک به شدت کاهش یافته که همین امر نیز یکی از دلایل افزایش بیماری کرونا در منطقه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: تجمع افراد بدون ماسک درب نانوایی ها و مراکز توزیع کالاهای تعاونی در این روزها هم یکی از مهمترین دلایلی است که آمار ابتلا به کرونا را بالا برده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۷۶ نفر در بیمارستان تنفسی سینا بستری هستند و آمار مرگ و میر در کل منطقه سیستان نیز از مرز ۲۰۰ نفر گذشته است.

میرزایی گفت: از شهروندان تقاضا می شود تا با توجه به در پیش بودن فصل زمستان موارد بهداشتی را رعایت کنند، بدون ماسک هرگز به بیرون از منزل مراجعه نکنند و فاصله اجتماعی خود را با افراد حفظ کنند.انتهای پیام/
کد مطلب: 430522
توزیع ۴۰ بسته معیشتی در آستانه شب یلدا و میلاد حضرت زینب (س) توسط هیئت رزمندگان اسلام زهک
رشد افسار گسیخته شبکه های اجتماعی؛ فضایی که امنیت روانی خانواده ها را به چالش می کشد/ شبکه ملی اطلاعات؛ ناجی جامعه از برهنگی فرهنگی و گسست اجتماعی