۰
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳

دارندگان سهام عدالت بخوانند / شروع آزادسازی در بورس از فردا

آن دسته از دارندگان سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند از فردا می‌توانند ۳۰ درصد از سهام خود را با استفاده از بورس بفروشند، ۳۰ درصد سهام برای سهامدارانی که برگه‌های یک میلیون تومانی دارند معادل چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.
دارندگان سهام عدالت بخوانند / شروع آزادسازی در بورس از فردا
به گزارش سفیرشرق به نقل از تجارت نیوز؛ فرآیند آزادسازی سهام عدالت برای سهامدارانی که روش مستقیم ار انتخاب کرده‌اند را فردا آغاز می‌شود.
براساس اعلام معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، دارندگان سهام عدالت از شنبه مجاز به فروش ۳۰ درصد از سهام خود هستند و باقی مقدار دارایی سهام عدالت ظرف مدت یک سال آینده آزادسازی و قابل معامله خواهد شد.
طبق آخرین آمار ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تاکنون روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند.
از این جمعیت تعدادی از سهامداران از روز چهارشنبه با مراجعه به بانک‌ها فرم فروش ۳۰ درصد از سهام خود را تکمیل کرده‌اند که به نظر می‌رسد نسبت به فروش سهام از طریق بورس آسان‌تر است.
این گروه تا روز ۱۳ خرداد ماه زمان دارند تا با مراجعه به بانکی که شماره شبا خود را از آن بانک وارد سامانه سهام عدالت کرده‌اند، این فرم را پر کنند.
این ۳۰ درصد سهام براساس آخرین ارزش سبد سهام عدالت در بورس، برای سهامدارانی که برگه یک میلیون تومانی دارند معادل چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای سهامدارنی که سهام ۵۳۰ هزار تومانی دارند معادل دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
همچنین کسانی که تا به حال نسبت به انتخاب روش آزادسازی اقدام نکرده‌اند نیز تا روز ۱۵ خرداد ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه سهام عدالت به آدرس این www.samanese.ir این کار را انجام دهند.
سامانه به صورت خودکار روش غیرمستقیم را برای همه سهامداران در نظر می‌گیرد و کسانی که قصد دارند روش مستقیم را انتخاب کنند باید با مراجعه به سامانه گزینه تغییر روش به مستقیم را انتخاب کنند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 430460
بیعت با فرمانده شهیدسرلشگر پاسدار حاج قاسم میرحسینی برگزار شد
قالیباف در اولین توییت بعد از انتخاب به عنوان رئیس مجلس چه نوشت؟