۰
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:

شرکت در انتخابات وظیفه ای شرعی/ هر رای، تیری بر چشم دشمنان انقلاب است

شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه شرکت در انتخابات وظیفه ای شرعی است، گفتند:هر رای، تیری بر چشم دشمنان خواهد بود.
شرکت در انتخابات وظیفه ای شرعی/ هر رای، تیری بر چشم دشمنان انقلاب است
به گزارش سفیرشرق به نقل عصرهامون؛ در حالی شمارش معکوس برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای آغاز شده و نامزدهای انتخاباتی در حال تبلیغات و بیان برنامه های خود برای آحاد جامعه هستند که در خیابان های شهر از یک سو شاهد تبلیغات و بنرها و كاغذهای رنگارنگ هستیم و از سوی دیگر اما چهار روز تا فرصت تصمیم زمان باقی مانده، روزی كه باید چشم ها را آگاهانه باز كرد و به دور از تعصبات و فامیل گرایی، انتخابی به وسعت احترام انسانیت را مد نظر قرار داد.

در همین راستا شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه حضور مردم در پای صندوق های رای نشانه پیوند مردم با نظام است، گفتند: شرکت در انتخابات وظیفه شرعی است.

مشارکت حداکثری مردم در امر انتخابات نشان از وفاداری و پایبندی مردم به نظام و کشور دارد

مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده خبرگان رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص دیدگاه اهل سنت درباره مشارکت در انتخابات گفت: انتخابات یک وظیفه دینی-اسلامی و سیاسی-اجتماعی است و هر فردی که در ایران زندگی می کند یا اتباع ایرانی مقیم خارج کشور وظیفه شرکت حداکثری در این امر مهم را دارند.

وی بیان کرد: در امر انتخابات دشمنان به دنبال اختلافات قومی و مذهبی هستند براین اساس باید هوشیارانه با چنین رفتارهایی مقابله و به دور از تعصبات قومی قبیله ای انتخاب اصلح کرد زیرا دشمن همواره درصدد است به بهانه های مختلف سواستفاده کند و اختلاف طایفه ای، عشیره ای، قومی و قبیله ای راه بیاندازد مردم باید این وضعیت را با آگاهی و درایت پشت سر گذاشته و اجازه ندهند دشمن در اهدافش به پیروزی برسد.

نماینده خبرگان رهبری در امور اهل سنت استان با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در امر انتخابات نشان از وفاداری و پایبندی مردم به نظام و کشور دارد، ادامه داد: باید فرد اصلحی را انتخاب کرد که اهل رانت، فریب، دروغ و ... نباشند که پس از اخذ رای پشت به مردم کند و درصدد حل مشکلات آنها نباشند یا قدر نظام و مملکت را نداند.
 
هر رای ما یک تیر و خار بر چشم دشمنان نظام و انقلاب است

مولوی ریگیان پور، امام جمعه شهرستان میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: رای از دیدگاه قرآن و سنت یک شهادت است براین اساس وظیفه هر ایرانی حضور حداکثری در این امر سرنوشت ساز است.

وی با تاکید براین مطلب که فرد اصلح و کاندید مورد نظر باید آگاهانه انتخاب شود،بیان کرد: بر کوری چشم دشمنان پای صندوق های رای همچون گذشته البته پرشور تر آماده خواهیم شد زیرا هر رای ما یک تیر و خار بر چشم دشمنان نظام و انقلاب است.

ریگیان پور ادامه داد: حضور انقلاب و ولایی ملت ایران در پای صندوق های رای، جواب دندان شکنی به دشمنان و قاتلان سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی می دهد.

وی گفت: امروز ایران اسلامی به برکت نظام و وجود مقام معظم رهبری یکپارچه است، فرقه و قوم های موجود در این کشور همه با هم یک سطح و یکپارچه و معتقد هستند نظام، امت و رهبر ما واحد است و دشمن از این میدان نمی تواند به اهداف خود برسد.

وی با بیان این مطلب که شرکت در انتخابات نشان از وفاداری و پایبندی به نظام و کشور دارد، افزود: این حضور در تعیین آینده مردم نقش حیاتی دارد بر این اساس  باید فردی دلسوز و صادق انتخاب کرد زیرا این حضور بهترین شیوه برای تحقق اراده ملت بر سرنوشت خودشان است.
 
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با بیان این که در بحث انتخابات رعایت اخلاق و قوانین نظام اسلامی باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: داوطلبین کاندیدای مجلس شورای اسلامی از ایجاد فضا تشنج آور بین مردم خودداری کنند.
 
لزوم پرهیز از پررنگ شدن مباحث قومی و قبیله ای در انتخابات

مولوی عبدالصمد دامنی در گفت وگو با خبرنگار پهره افزود: پس از تائیدیه شورای نگهبان و سپس با رای مردم وقتی یک داوطلب کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی، پست و جایگاهی را می گیرد، در واقع این مقام یک امانت بسیار گرانبها در نزد وی است.
 
وی بیان کرد: مردم با آگاهی کامل نسبت به داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی و با انتخابی هوشمندانه زمینه اعتلای جامعه را فراهم کنند.
 
مدیر حوزه علمیه حقانیه ایرانشهر با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی نماینده مجلس دفاع از حقوق مردم می باشد، ادامه داد: اگر پست ها و مقامات کشوری، به افراد شایسته و خدمتگزار مردم واگذار شوند، از این امر می توان انتظار بازخورد مناسب و به موقع را داشت. یکی از وظایف اصلی نماینده مجلس دفاع از حقوق مردم می باشد.
 
 وی با بیان اینکه پرداختن به مسائل قومیتی و ایجاد اختلاف با هر عنوان حرام است؛ تصریح کرد: کاندیداهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی باید از ورود به عرصه تخریب های جناحی، قومی، مذهبی و فردی رقبای انتخاباتی به شدت پرهیز کنند و از ایجاد فضا تشنج آور خودداری کنند.
 
وی اضافه کرد: بهتر است نامزدها فعالیت های انتخاباتی خود را در محیطی سالم و آرام انجام دهند تا مردم برای حضور در پای صندوق رای تشویق و ترغیب شوند.
 
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر خاطر نشان کرد: هدف انتخابات مشاركت آگاهانه مردم در تصميم سازی و سرنوشت كشور است و در جريان تبليغات انتخابات همه بايد پاسدار حريم اسلام و آرمان هاي ناب انقلاب اسلامی باشند.
 
دامنی با اشاره به این که مردم باید برای شرکت در انتخابات و انتخاب صحیح کاندیدا احساس مسئولیت کنند و این یک وظیفه شرعی است، گفت: یکی از نشانه های تعهد به نظام اسلامی حضور در پای صندوق های رای می باشد که یکی از مهم ترین کارهای مشارکتی برای تائید نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کاندیداهای انتخاباتی با رعایت اخلاق و قانون به برگزاری انتخاباتی سالم کمک کنند

مولوی عبدالخالق حسین زهی،امام جمعه اهل سنت مهرستان در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: کاندیداهای انتخاباتی باید با رعایت اخلاق و قانون به برگزاری انتخاباتی سالم کمک کنند و ازهمین ابتدا درکنار اینکه برای جمع آوری آراء تلاش می کنند، صداقت پیشه کرده تا مجلس و نمایندگان خوبی داشته باشیم.

امام جمعه اهل سنت مهرستان ادامه داد: باید نمایندگان نسبت به هم احترام بگذارند تا موفق شوند و درصورتی به دنبال تخریب دیگری باشند حتما در نگاه مردم ریزش خواهند کرد.

وی افزود: هر نماینده ای باید به اندازه توان خودش به مردم قول و وعده بدهد و اگر بیش ازحد توانش به مردم وعده داد و نتوانست آن وعده ها را عملی کند، قطعا مردم در آینده به او اعتماد نخواهند کرد.

این مدرس اهل سنت با اشاره به اینکه نباید انتخابات را به سمت تفکرات قومی و قبیله ای برد، تصریح کرد: انتخابات بایدعادلانه باشد وهیچ ربطی به فرقه، حزب یا گروهی ندارد و همه کاندیداها باید جنبه ملی انتخابات را درنظر بگیرند و بدانند امنیت و عزت مملکت از هر نگاه قومی و حزبی مهمتر است.

مولوی حسین زهی در پایان با دعوت از مردم برای حضور پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت ایران، ملتی وفادار به خاک و نظام و کشورشان هستند وقطعا انتخابات امسال با همراهی خوب مردم، پرشور خواهد بود تا دشمنان از این مملکت ناامید شوند.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 430398
بیعت با فرمانده شهیدسرلشگر پاسدار حاج قاسم میرحسینی برگزار شد
قالیباف در اولین توییت بعد از انتخاب به عنوان رئیس مجلس چه نوشت؟