۰
پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲

با شاهکار جدید پورشه آشنا شوید +عکس

شرکت خودروسازی پورشه آلمان در تدارک معرفی و عرضه محصول جدید خود به بازار است و به تازگی جزئیاتی جدید از اولین محصول تمام برقی خود منتشر کرده است.
با شاهکار جدید پورشه آشنا شوید +عکس
موج برقی سازی خودروها به شرکت سازنده خودروهای اسپرت لوکس پورشهنیز رسیده است تا روز به روز اطلاعات بیشتری از نخستین محصول تمام برقی پورشه که «تایکان» نام دارد در دسترس قرار گیرد.
بیشتر بخوانید:
خودروهای لوکس قاچاق در فیلیپین اوراق شدند +عکس
در واقع مدل تایکان همان خودرو مفهومی پورشه با نام Mission E است که پورشه در سال 2015 در نمایشگاه بین المللی خودرو فرانکفورت به معرض نمایش گذاشته بود. حال این خودروسازی آلمانی سعی در معرفی و عرضه نسخه تولید انبوه این کانسپت در سال 2019 میلادی را دارد.
porshe1.jpg
پورشه به تازگی جزئیات فنی جدیدی را از این خودرو سوپر اسپرت برقی خود منتشر کرده است که از دو موتوره بودن آن حکایت دارد. بنا به اعلام پورشه یک پیشرانه برقی در قسمت جلویی خودرو و همچنین یک پیشرانه دیگر در بخش عقب خودرو تعبیه شده است که در مجموع قدرتی بیش از 600 اسب بخار را در اختیار خودرو قرار خواهد داد.
همچنین باتری های لیتیوم یون تعبیه شده در خودرو، توان پیمایشی 500 کیلومتری را به ازای هر بار شارژ کامل خودرو ممکن می سازند. در صورت خالی بودن کامل باتری، تنها به مدت زمان 15 دقیقه برای شارژ باتری به وسیله برق 800 ولتی برای طی مسیر حداقل 400 کیلومتری نیاز است.
این خودرو علی رغم برقی بودن چیزی از سایر محصولات پورشه کم نخواهد داشت و از آن به عنوان یکی از رقیبان سرسخت مدل های برقی تسلا یاد می کنند. شتاب صفر تا صد پورشه تایکان، کمتر از 3 ثانیه خواهد بود و می تواند ظرف مدت کمتر از 12 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت دست یابد.
شرکت پورشه همچنین در کنار انتشار جزئیات فنی این خودرو از هدف خود که تولید سالیانه 20 هزار دستگاه پورشه تایکان است سخن به میان آورده است؛ این میزان تولید معادل دو سوم تولیدات پورشه 911 است.
porshe.jpg
*تصاویر متعلق به کانسپت Mission E در حال تست در پیست نوربرگرینگ است.
 
منبع:گسترش نیوز
کد مطلب: 429909
دستخط رهبر انقلاب بر تابوت شهید
غرفه شهرستان زهک در تهران