۰
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
کمر خم شده ملت زیر فشار بی پولی دولت؛

گرانی برق در سیستان مردم را خانه به دوش کرد/نامهربانی مامورین برق در هیرمند

این روزها هزینه های گزاف برق و آب در شمال استان سیستان و بلوچستان برخی از خانواده ها را دچاره تزلزل کرده است، برخی از قبوض برق در این شهرستان به ارقام میلیونی نزدیک شده است.
گرانی برق در سیستان مردم را خانه به دوش کرد/نامهربانی مامورین برق در هیرمند
 به گزارش سفیر شرق؛ شهرستان هیرمند در شمال استان سیستان و بلوچستان قرار دارد؛ که جمعیتی بالغ بر 60 هزار نفر در این شهرستان روزگار می گذرانند.
به گفته فرماندار این شهرستان بیش از 90 درصد، جمعیت شهرستان هیرمند روستایی است، به طور کل می توان گفت که این شهرستان زیر خط فقر قرار دارد و اندک درآمد خانوارها پس از خشکسالی دو دهه اخیر 45 هزار تومان یارانه محسوب می شود.
با این حال ،این روزها هزینه های گزاف برق و آب در این شهرستان، برخی از خانواده ها را دچاره تزلزل کرده است، برخی از قبوض برق در این شهرستان به ارقام میلیونی نزدیک شده است تا خانواده هایی که تنها درآمدشان یارانه ی دولت است از پرداخت آن عاجز باشند.
یکی از شهروندان این شهرستان با ارسال تصویر قبوض برق خود از ماه های قبل و ماه جاری گفت: در حالی در این ماه مبلغ 400 هزار تومان قبض برق منزل یک واحد مسکونی صادر شده است که در ماه گذشته این مبلغ تنها 60 هزار تومان بوده است.
وی افزود: افزایش ناگهانی پول برق نه تنها در مراکز شهرها گسترش یافته بلکه در روستاهایی که تنها از یک لامپ و یخچال استفاده می کنند نیز تاثی گذار بوده است و پول هنگفتی برای آنان نیز صادر شده است.
مامورین برق در نقش دزد و پلیس
گرانی برق تنها معضل شمال استان سیستان و بلوچستان نیست، این روزها شهروندان از رفتار نامهربانانه مامورین برق در شهرستان هیرمند گلایه مند هستند.
برخی از شهروندان می گویند که مامورین اداره برق این شهرستان به برخی از منازل مراجعه می کنند و مشترکین را به چشم سارق می نگرند.
این شهروند سیستانی افزود: با ورود مامور اداره برق به منزل شهروندان، آنها تمام جزئیات کنتر برق را بررسی و به صاحب خانه می گویند که که تمامی وسایل برقی پر مصرف خود را روشن کنید.
برخی از شهروندان نیز از ورود غیر قانونی مامورین برق به برخی از منازل خبر می دهند.

انتهای پیام/و.ش
 
 
کد مطلب: 429859
دستخط رهبر انقلاب بر تابوت شهید
غرفه شهرستان زهک در تهران