۰
چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
در آستانه هفته دولت؛

پروژه های مهم شمال استان سیستان و بلوچستان همچنان نا تمام

با توجه به نیمه کاره مانده برخی از پروژه های مهم در سیستان مردم شهرستان هیرمند همچنان در دولت دوازدهم نیز از پروژه های مهمی همچون جاده دو بانده زابل به دوست محمد، طرح انتقال آب با لوله به زمین های کشاورزی و عدم توجه به تعطیلی بازارچه های مرزی بهره ای نخواهند برد.
ل
ل
به گزارش ندای هیرمند؛ هفته دولت هر ساله در دوم شهریورماه آغاز می شود، و در این هفته دولت مردان سعی می کنند تا اقدامات و فعالیت های خود را در طول سال های گذشته به ثمر بنشانند، و با افتتاح طرح ها سعی در ادامه اهداف خود دارند.
علت نامگذاری هفته دولت  این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت مکتبی بود که در آن دوره بحرانی حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب، صادقانه اعمال کرد تا آن جا که جان خویش را بر سر آن نهادند.
در شهرستان هیرمند نیز هفته دولت همزمان با سراسر کشور آغاز می شود، و در این هفته مسئولین اجرایی به همراه نماینده دولت در شهرستان طرح های خود را  کلنگ زنی و یا افتتاح و به بهره برداری می رسانند.
اما مسئله ای که این روزها اذهان عمومی را به خود معطوف کرده است ، افتتاح برخی از طرح های عجیب و غریب هفته دولت در سال گذشته در این شهرستان است، آیا امسال نیز در هفته دولت این نوع طرح ها افتتاح خواهد شد یا خیر؟
افتتاح یک مجتمع عکاسی در هفته دولت در شهرستان هیرمند، آن چیزی که انتظار آن از دولت مردان می رفت نبود، اشتغالزایی در هفته دولت می تواند به یک عملکرد مفید و مثبت در کارنامه دولت تدبیر و امید تبدیل شود اما افتتاح یک مجتمع شخصی که رابطه ای با اهداف دولتی ندارد یا اشتغالزایی ندارد نمی تواند تدبیر مثبتی اندیشیده شود.
با توجه به نیمه کاره مانده برخی از پروژه های مهم در سیستان مردم شهرستان هیرمند همچنان در دولت دوازدهم نیز از پروژه های مهمی همچون جاده دو بانده زابل به دوست محمد، طرح انتقال آب با لوله به زمین های کشاورزی و عدم توجه به تعطیلی بازارچه های مرزی بهره ای نخواهند برد.
جمع بیکاری از جوانان نمونه دیگری از خدمات دولت در چهار سال اول عملکرد دولت دکتر روحانی در منطقه مرزی هیرمند بوده است که این امر نیز همواره مورد تاکید دکتر روحانی در وعده های وی که در شهرستان زابل داده شده بود قرار داشته است.
قطعا افتتاح بوستان کودک؛افتتاح راه های شنی و ...  همانند سال گذشته نمی تواند به مشکلات بزرگ این منطقه کمک چندانی کند هر چند که نباید مدیران شهرستانی را مقصر دانست بلکه مدیران ارشد استانی نیز در این مهم دست داشته و عدم توجه آنان در این زمینه توانسته است چهره محرومیت در شهرستان مرزی هیرمند را دو چندان نشان دهد.
دوران شکوفایی برجامی که دکتر حسن روحانی به مردم ایران وعده داده بود تنها در شهرستان هیرمند سهم آن افتتاح چند پروژه کوچک و بازدیدهای مردمی و در نهایت نشست های به ظاهر پرسش و پاسخ به پایان می رسد.
باشد که با تدبیر و نگاه ویژه مسئولین سایه محرومیت از سر منطقه مرزی هیرمند کنار رود و شاهد توسعه اقتصادی و بهره برداری از پروژه های عمرانی که نیاز شدید این منطقه است باشیم .
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 428463
توزیع ۴۰ بسته معیشتی در آستانه شب یلدا و میلاد حضرت زینب (س) توسط هیئت رزمندگان اسلام زهک
رشد افسار گسیخته شبکه های اجتماعی؛ فضایی که امنیت روانی خانواده ها را به چالش می کشد/ شبکه ملی اطلاعات؛ ناجی جامعه از برهنگی فرهنگی و گسست اجتماعی