۰
پنجشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲

واکنش جالب کارشناس بی بی سی به افزایش قیمت ارز و طلا در ایران +فیلم

یک کارشناس اقتصادی به بی بی سی گفت: اینگونه القا نکنید که افزایش دلار در ایران پایانی ندارد و دلار قرار است همین طور بالا برود.
به گزارش سفیر شرق، به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی دادپی، استاد اقتصاد دانشگاه سنت ادواردز تگزاس آمریکا در گفت و گو با تلویزیون بی بی سی فارسی در واکنش به گزارش این شبکه درباره افزایش قیمت دلار در بازار ایران و این که آیا برای سلسله افزایش قیمت ارز در ایران پایانی هست گفت: این سلسله را پایانی هست. گزارش شما آنقدر که روی قیمت تاکید دارد، روی حجم معاملات تاکید نمی کند؛ یعنی اگر در بازار 10 هزار دلار به قیمت دلاری 14 هزار تومان فروخته شده باشد، قیمت از نظر این گزارش 14 هزار تومان است و حجم معاملات را در نظر نمی گیرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در ایران سه بازار وجود دارد گفت: شما از بازاری صحبت می کنید که دلار در آن نقش حامل ارزش و ابزار پس انداز ارزش را بازی می کند نه نقش ارز را یعنی یک برگ سهام است. در این بازار دلار 14 هزار تومان است وگرنه در شبکه نیما دلار 8 هزار تومان است و درباره کالاهای اساسی هم همان مبلغی است که دولت اعلام کرده و ارائه می شود. اینگونه القا نکنید که افزایش دلار در ایران پایانی ندارد و دلار قرار است همین طور بالا برود.
مشروح این گفت و گو را در فیلم زیر ببینید:
 
 
 
 
03:1407:08
 
کد ویدیو
دانلود
 
انتهای پیام/
 
 
 
کد مطلب: 430019
دستخط رهبر انقلاب بر تابوت شهید
غرفه شهرستان زهک در تهران